09 maja, 2018

Szkolenie prezesów i członków Zarządów Ognisk ZNP Oddziału ZNP Wolsztyn

W dniach 6-7 kwietnia bieżącego roku prezesi, a także członkowie Zarządów Ognisk szkolnych z wolsztyńskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego uczestniczyli w szkoleniu związkowym, które odbyło się w ośrodku Arena w Żaganiu.
 Głównymi tematami szkolenia były:
- zmiany w Karcie Nauczyciela;
- kompetencje Rady Pedagogicznej;

- aktualne działania ZNP związane z dynamiczną sytuacją w polskiej oświacie.
Szkolenie prowadziły Koleżanki: Joanna Wąsala - prezes Wielkopolskiego Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Małgorzata Kowzan - wiceprezes Wlkp. Okręgu ZNP. 

W drodze do Żagania uczestnicy szkolenia zwiedzili Zamek w Kożuchowie, zaś w czasie wolnym od zajęć Pałac Książęcy w Żaganiu, Mauzoleum Książąt Żagańskich i Muzeum Obozów Jenieckich. Warto dodać, że właśnie obóz jeniecki w Żaganiu zasłynął podczas II wojny światowej jako miejsce perfekcyjnie przygotowanej ucieczki. O tej najsłynniejszej ucieczce w Europie czasu wojny opowiada głośny przed laty film amerykański pt. Wielka ucieczka z brawurowymi rolami Steve’ego McQueena i Charlesa Bronsona.
W imieniu uczestników składam gorące podziękowania Koleżankom Joasi Wąsali i Gosi Kowzan - prezeskom Wielkopolskiego Okręgu ZNP, za pełne ważnych treści szkolenie. Gorąco dziękuję także Kol. Ani Ciesielskiej za dość niespodziewane lecz niestety konieczne zastąpienie mnie w roli organizatora.
Sławomir Wieczorek
Prezes Oddziału ZNP
w Wolsztynie

Łączna liczba wyświetleń