17 listopada, 2015

Wyniki ankiety w sprawie likwidacji gimnazjów - Gmina Wolsztyn


Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego poprosił nauczycieli gimnazjów z całej Polski o wyrażenie, poprzez wypełnienie ankiety, swojej opinii w kwestiach związanych z planowaną likwidacją ich szkół. Na terenie naszej gminy w badaniach tych wzięło udział 88 nauczycieli.

Poniżej prezentujemy pytania ankietowe i wyniki ankiety przeprowadzonej wśród nauczycieli gimnazjów na terenie Gminy Wolsztyn:

  1. Czy obawia się Pani/Pan zwolnienia z pracy z powodu braku godzin dla wszystkich nauczycieli w zreorganizowanych szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych?
    Odp. TAK – 83 osoby
    Odp. NIE – 5 osób

  2. Czy zdaniem Pani/Pana, w przypadku likwidacji gimnazjów będzie istniała możliwość podjęcia pracy w szkole podstawowej lub liceum ogólnokształcącym w najbliższej okolicy?
    Odp. TAK – 12 osób
    Odp. NIE – 76 osób

  3. Czy Pani/Pana zdaniem, nauczyciele są gotowi od najbliższego roku szkolnego wdrożyć zapisy nowej podstawy programowej dla szkół wszystkich typów?
    Odp. TAK – 5 osób
    Odp. NIE – 81 osób

  4. Czy Pani/Pana zdaniem, przeniesienie uczniów z gimnazjów do szkół podstawowych rozwiąże problemy w pracy wychowawczej?
    Odp. TAK – 4 osoby
    Odp. NIE – 83 osoby

  5. Czy problemy wychowawcze w gimnazjum można by skutecznie rozwiązywać przy większym wsparciu psychologów, pedagogów i innych specjalistów pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole?
    Odp. TAK – 83 osoby
    Odp NIE – 4 osoby

  6. Czy w gimnazjum można wypracować dobre wyniki edukacyjne?
    Odp. TAK – 86 osób
    Odp. NIE – 2 osoby

  7. Czy Pani/Pana zdaniem, korzystną zmianą społeczną będzie zakończenie obowiązku szkolnego na szkole podstawowej?
    Odp. TAK – 7 osób
    Odp. NIE – 77 osób

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Uzyskane w ten sposób opinie zostaną wykorzystane w dalszych działaniach Związku Nauczycielstwa Polskiego na rzecz środowiska oświatowego.

Łączna liczba wyświetleń