28 listopada, 2017

W 2018 będą podwyżki dla pracowników administracji i obsługi

Jeszcze w październiku zakończyliśmy tegoroczne rozmowy związane z podwyżkami dla pracowników administracji i obsługi w szkołach i przedszkolach Gminy Wolsztyn. Udało nam się wówczas wynegocjować 5% wzrost płac. Mimo wszystko 5% podwyżki wcale nie były pewne. 
Dzisiaj wiemy już, że wynik uzyskany podczas negocjacji został utrzymany. Na razie mamy co prawda tylko ustne zapewnienie, ale lada moment otrzymamy także odpowiedni dokument. 
Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to szczyt oczekiwań, jednak nasze wysiłki będziemy kontynuować także w kolejnych latach. Warto przypomnieć, że od czasu powstania Sekcji Pracowników Administracji i Obsługi negocjacje takie prowadzimy co roku. Dzięki
prowadzonym przez Zarząd Oddziału ZNP i Zarząd SPAiO rozmowom z władzami gminy, w kolejnych latach podwyżki wynosiły: 2014 r. - 4,6%, 2015 r. - 10% (oraz 1% fundusz nagród), 2016 r - 6%, 2017 r. - 5%, 2018 r. również 5%.
Pracownikom rekomendujemy także zapoznanie się z postem:
zawierającym informacje dotyczące nowego (z 7 sierpnia 2017 r.) Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Rozporządzenie to obowiązywać będzie od 1 stycznia 2018 r. 

Poniżej zamieszczamy link do Rozporządzenia:

Łączna liczba wyświetleń