14 grudnia, 2016

Wysyłajmy kartki do posłów i posłanek

Kartki do posłów i posłanek
Nie głosujcie nad złą zmianą dla polskiej edukacji. Wysyłajmy kartki z takimi życzeniami. W Sejmie trwają finalne prace nad nowym prawem oświatowym.
13 grudnia rozpoczęło się przedostatnie w tym roku posiedzenie Sejmu (ostatnie odbędzie się 16 grudnia), podczas którego odbywa się drugie czytanie rządowego projektu ustaw: Prawo oświatowe i ustawy wprowadzającej ustawę Prawo oświatowe. Oba dokumenty staną się podstawą do likwidacji gimnazjów.
Dziś (14 grudnia) o godz. 10.00 sejmowe komisje edukacji oraz samorządu rozpatrzą poprawki zgłoszone w czasie drugiego czytania.
Potem projekty ustaw trafią do Senatu (zaplanowano dwa posiedzenia 16.12 oraz 20 - 21.12). Ponieważ czasu na pracę nad nimi nie ma wiele, być może PiS spróbuje przeprowadzić obie ustawy przez Senat tak, by jeszcze przed świętami dokumenty trafiły do Kancelarii Prezydenta.
Naszym życzeniem jest natomiast, by posłowie nie poparli złych ustaw.  Dlatego tak ważne jest zademonstrowanie, że nie zgadzamy się na wprowadzenie tych zmian.
JAK WYSŁAĆ KARTKĘ
E-MAIL
1. Na stronie Sejmu znajduje się lista wszystkich posłów i posłanek z adresami mailowymi parlamentarzystów:
Należy skopiować adres mailowy posła/posłanki i wysłać ze swojej skrzynki mailowej kartkę z życzeniami.
FACEBOOK
1. Wybierz jedną z kartek. Wejdź na jej/jego stronę na Facebooku lub profil na Twitterze.
2. Wybierz opcję: wyślij wiadomość. Dodaj zdjęcie i prośbę o wycofanie poparcia dla ustaw.
3. Wyślij wiadomość, poinformuj znajomych, udostępniaj!

Łączna liczba wyświetleń