18 września, 2014

Będą podwyżki dla pracowników administracji i obsługi

Wczoraj odbyła się ostatnia tura rozmów Zarządu Oddziału ZNP i Oddziałowej Sekcji Pracowników Administracji i Obsługi z władzami gminy Wolsztyn w sprawie podwyżek.
Warto przypomnieć, że dotychczas zarobki pracowników administracji i obsługi w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach oraz innych placówkach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wolsztyn, były bardzo niskie - szczególnie w grupie pracowników obsługi gdzie zamykały się w kwocie najniższego wynagrodzenia (w bieżącym roku wynosi ono 1680,00 zł). Już w bieżącym roku pracownicy ci otrzymali podwyżkę w wysokości 4,6%. Jednak choć procentowo była ona całkiem przyzwoita, to i tak realnie nie powodowała wzrostu wynagrodzeń, gdyż w dalszym ciągu o dochodach decydowała kwota najniższego wynagrodzenia.
W wyniku rozmów jakie reprezentanci ZNP prowadzili z władzami gminy od czerwca b.r. udało się wynegocjować 10% wzrost płac od stycznia przyszłego roku oraz gwarancje tworzenia funduszu nagród w wysokości 1%. Efekt finansowy tej podwyżki może zobrazować sytuacja sprzątaczki z dwudziestoletnim stażem pracy, której wszystkie składniki wynagrodzenia powodowały, że miesięcznie otrzymywała 1680,00 zł. Po tegorocznej podwyżce oraz po planowanej podwyżce na rok przyszły jej wynagrodzenie wyniesie ok. 1930,00 zł.
Ustalono także, że w kolejnych latach odbędą się spotkania władz gminy z władzami ZNP i jeśli będzie taka potrzeba - kolejne negocjacje w sprawie wzrostu wynagrodzeń
Podczas wszystkich rozmów widoczna była troska o tę grupę pracowników wolsztyńskiej oświaty i chęć porozumienia płynąca zarówno ze strony przedstawicieli ZNP jak i władz wolsztyńskiej Gminy.
Podczas wczorajszych rozmów w skład delegacji Związku Nauczycielstwa Polskiego wchodzili: prezes Oddziału Sławomir Wieczorek, przewodniczący Sekcji Pracowników Administracji i Obsługi Konrad Duszyński oraz członkinie Zarządu SPAiO: Marlena Klocek,, Ewa Milczyńska, Maria Licha, Wioleta Przybyła i Urszula Śmiałek. Gminę reprezentowali: Burmistrz Andrzej Rogozinski, z-ca Burmistrza Justyna Mikołajewska, Dyrektor ZOAiEO Izbela Barska oraz skarbnik Alina Molicka.

Łączna liczba wyświetleń