18 marca, 2012

Zobowiązanie nauczycieli do realizowania na terenie szkoły 40-godzinnego tygodnia czasu pracy niesie ze sobą konsekwencje prawne i finansowe dla samorządów

Ten post jest powtórką wpisu z dnia 5 stycznia 2012 r. i sam w sobie nie wnosi nic nowego do dyskusji dotyczącej czasu pracy nauczycieli. Jednak w kontekście różnego rodzaju rewolucyjnych działań podejmowanych przez władze, czasami przewracających do góry nogami sens naszej nauczycielskiej pracy, warto przypomnieć stanowisko ZNP w sprawie zakusów jednostek samorządu terytorialnego do nakazywania nauczycielom przebywania w szkołach 8 godzin dziennie.
Zapraszam do lektury
Sławomir Wieczorek
Prezes Oddziału ZNP
w Wolsztynie


"Zobowiązanie nauczycieli do realizowania na terenie szkoły 40-godzinnego tygodnia czasu pracy niesie ze sobą konsekwencje prawne i finansowe dla samorządów.
- W minionym roku czas pracy nauczycieli pojawiał się często na łamach gazet. Spodziewamy się, że w Nowym Roku zdominuje on dyskusję o edukacji, ponieważ coraz więcej gmin, nakazuje nauczycielom przebywać w szkole 8 godzin dziennie, niezależnie od ich pensum dydaktycznego – mówił Sławomir Broniarz, prezes ZNP podczas konferencji prasowej w Warszawie, 3 stycznia 2012 r.
W ostatnim czasie na takie rozwiązanie zdecydował się m.in. wójt gminy Repki (woj. mazowieckie)..."
Pełną relację z konferencji prasowej, zawierającą także informacje o uregulowaniach prawnych dotyczących czasu pracy nauczycieli, a także o ułomnościach przeprowadzania "Ogólnopolskiego badania czasu i warunków pracy nauczycieli"  znajdziecie na stronie (link poniżej):
http://www.znp.edu.pl/element/1149/Konferencja_prasowa_ZNP_3.01.2012

Łączna liczba wyświetleń