21 lutego, 2013

Szkoła Podstawowa w Obrze nosi imię Misjonarzy Oblatów

Wczoraj - 20 lutego 2013 r. - w Obrze odbyła się uroczystość nadania, działającej w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym Szkole Podstawowej, imienia Misjonarzy Oblatów oraz poświęcenia sztandaru i tablicy pamiątkowej. Warto dodać, że zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej związane jest z tą miejscowością już od roku 1926 i od początku budowały się trwałe więzy Misjonarzy ze społecznością lokalną i miejscowymi instytucjami, w tym ze Szkołą Podstawową.
Uroczystości rozpoczęła Msza Św. o godz. 9:00. Następnie w auli Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Oblatów odbyła się część oficjalna i nastąpił akt przekazania sztandaru Społeczności Szkoły. Całość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów z ww Szkoły.
Kolejna część uroczystości miała miejsce w budynku Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego, gdzie odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca to ważne dla Szkoły wydarzenie. Wśród zaproszonych gości w uroczystościach uczestniczył prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wolsztynie kol. Sławomir Wieczorek.

Bogata galeria zdjęć z uroczystości została zamieszczona na stronie Urzędu Miejskiego w Wolsztynie 

Łączna liczba wyświetleń